EN فا

رومینگ و تماس بین‌المللی

تماس‌های بین‌المللی:

شاید دوستی در کشوری دور، در انتظار شنیدن صدایتان است، یا قصد سفر دارید و نگران دوری از خانواده و کسانی هستید که دوستشان دارید، و یا با کسی که آن‌سوی کره زمین زندگی می‌کند قصد همکاری دارید. دنیای ما به اندازه ارتباطی است که با جهان اطرافمان داریم.

تماس با خارج از کشور

اگر در ایران هستید و اعضای خانواده‌ یا دوستانتان در کشوری دیگر هستند، یا به خاطر شغلتان باید با فردی در کشوری دور ارتباط برقرار کنید و به دنبال راهی ارزان و آسان هستید؛ ما این امکان را برایتان فراهم آورده‌ایم.

معرفی

اگر در ایران هستید و قصد تماس با خارج از کشور را دارید، به راحتی می‌توانید با سیم‌کارت آرین تل خود تماس بگیرید. ما امکان برقراری تماس با بسیاری از کشورهای دنیا را برایتان فراهم آورده‌ایم.

روش خرید و استفاده

برای برقراری تماس با خارج از ایران، کافیست قبل از شماره مقصد مورد نظر خود در خارج از ایران، پیش‌شماره‌ ۰۰ را به همراه کد کشور مورد نظر شماره‌گیری نمایید.

{شماره مقصد}{کدکشور بدون صفر}{پیش‌شماره}

مثال:

تماس با شماره‌ای در افغانستان (پیش شماره=۰۰، کد کشور=۹۳ و شماره مقصد=۱۲۳۴۵۶)

{۱۲۳۴۵۶}{۹۳}{۰۰}

تعرفه ها:

    نرخ‌ها برای سیم‌کارت دائمی و اعتباری برابر می‌باشد.

    تنها پیش شماره موجود ۰۰ می باشد.

لیست قیمت تماس های بین الملل متعاقبا اعلام می گردد

 

 

 

 

رومینگ:

با رومینگ آرین تل حتی در سفر هم می‌توانید از خدمات سیم‌کارت اعتباری یا دائمی خود استفاده کنید و با خانواده، دوستان و آشنایانتان در ارتباط باشید.

معرفی

با داشتن سیم‌کارت آرین تل در سفرهای خارجی می‌توانید تماس تلفنی برقرار کنید، پیامک بزنید و از اینترنت پر سرعت همراه استفاده کنید.

مزایا و قابلیت ها

1)    تعرفه‌های ارزان

2)    بسته‌های اینترنت ویژه

3)    ارائه خدمات در بیش از 100 کشور

روش خرید و استفاده

پیش از سفر

برای فعال‌سازی سرویس رومینگ در سفر موارد زیر را انجام دهید:

مطمئن شوید که آرین تل با کشور مقصد دارای توافقنامه رومینگ است.

با شماره‌گیری کد های زیر از سیم‌کارت خود و یا با استفاده از اپلیکیشن آرین تل من ، سرویس رومینگ را فعال کنید.

*6*4#

خدمات ويژه و رومينگ

*6*4*1#

منوی تغییر زبان

*6*4*1*1#

تغییر زبان به فارسی

*6*4*1*2#

تغییر زبان به انگلیسی

*6*4*3#

سرویس رومینگ بین الملل

*6*4*3*1#

فعالسازی سرویس رومینگ بین الملل

*6*4*3*2#

غیر فعالسازی سرویس رومینگ بین الملل

 


برقراری تماس:

اگر شخصی (چه در ایران و چه در خارج از کشور) بخواهد با شما تماس بگیرد، همانطوری شماره‌گیری می‌کند که گویی شما در ایران هستید. بدین ترتیب مشترکانی که در ایران هستند به صورت عادی با شما تماس می‌گیرند و اما مشترکانی که خارج از ایران هستند برای تماس با شما لازم است تا ۰۰۹۸ را ابتدای شماره شما اضافه کنند. مثال:

    اگر تماس‌گیرنده در ایران باشد: ۰۹999۵۵۰۴۰۰

    اگر تماس‌گیرنده خارج از ایران باشد: ۰۰۹٨9999۵۵۰۴۰۰

برای تماس با شماره‌ای در ایران و یا خارج از کشوری که به آن سفر کرده‌اید، همانند یک تماس بین‌المللی عمل کنید:

شماره مورد نظر + کد شهر (بدون صفر) + کد کشور

مثال: ۰۰۹۸۲۱۱۲۳۴۵۶۷۸

برای تماس با شماره‌های کشوری که به آن سفر کرده‌اید، همانند یک تماس معمولی در همان کشور عمل کنید.

زمانی که خارج از ایران هستید، اگر تمام تماس‌هایتان را به پیام‌گیر صوتی منتقل نکرده باشید، هر شخصی در ایران می‌تواند با شما تماس بگیرد.

زمان استفاده از سرویس رومینگ بین‌المللی، شما هزینه تماس‌های دریافتی را می‌پردازید.

ارسال و دریافت پیامک:

در طول سفر خود می‌توانید از خدمات ارسال و دریافت پیام کوتاه (SMS) نیز استفاده کنید. برای ارسال پیامک نحوه شماره‌گیری مانند برقراری تماس است.

زمانی که خارج از ایران هستید، اگر تمام تماس هایتان را به پیام‌گیر صوتی منتقل نکرده باشید، هر شخصی در ایران می‌تواند با شما تماس بگیرد.

با فعال کردن سرویس رومینگ، اینترنت رومینگ و اینترنت گوشی همراهتان در هنگام سفر می توانید از اینترنت همراه نیز استفاده کنید. هزینه استفاده از این خدمات بر اساس تعرفه رومینگ از اعتبار شما کم خواهد شد.

برای استفاده از اینترنت همراه دو گزینه دارید:

اینترنت 3G : آرین تل در اغلب ۱۵۸ کشوری که با آنها قرارداد رومینگ دارد، امکان دسترسی شما به اینترنت 3G  را فراهم کرده است. می توانید در بخش تعرفه های رومینگ با انتخاب کشور مورد نظر خود، از هزینه استفاده از اینترنت همراه اپراتورهای مختلف مطلع شوید. 

برای اطلاع از نحوه خرید بسته های اینترنت می توانید به صفحه بسته های اینترنت رومینگ مراجعه کنید.

اینترنت 4G : شما به عنوان اعضای خانواده بزرگ آرین تل به گسترده‌ترین شبکه رومینگ ایران دسترسی دارید و در سفرهای خارجی خود نیز می‌توانید در پرشماری از کشورها از اینترنت نسل ۴ (4G/LTE) بهره‌مند شوید. اینترنت 4G آرین تل در کشورهای زیر قابل دسترسی است:

پس از سفر:

همه شما مشترکان دائمی و اعتباری می‌توانید برای غیرفعال‌سازی سرویس رومینگ بین‌المللی در پایان سفر، از اپلیکیشن آرین تل من استفاده کنید و یا کد های ارائه شده در بالا  استفاده نمایید.